Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 117 wydarzeń w 13 miejscach czyli Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

117 wydarzeń w 13 miejscach czyli Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

24 kwietnia 2018 r. już po raz 21. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. 

Wydarzenie otworzył prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, a wykład inauguracyjny zatytułowany „Puszcza Amazońska z bliska i z daleka w świetle presji człowieka” wygłosił dr hab. Piotr Lewandowski, który opowiedział o Puszczy – „zielonych płucach świata”. W ramach tegorocznej edycji Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotował 117 imprez, podczas których można było wziąć udział w: 53 warsztatach i pokazach, 59 wykładach i prezentacjach, w tym 36 prezentacjach multimedialnych w językach obcych, 4 zajęciach terenowych i wycieczce do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Łysym Młynie. Imprezy festiwalowe odbyły się w tym roku w 13 różnych miejscach.
 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to pięciodniowe (od 22-26 kwietnia) akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic. Uroczysta inauguracja festiwalu odbyła się w niedzielę, 22 kwietnia na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, z udziałem władz i pracowników poznańskich uczelni. Lewitujące piłeczki, grające rury, armatki i półkule magdeburskie – to wspólne wyzwanie dla rektorów, w którym uczestniczył prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą – prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz.  Ze strony uczelni atrakcje dla zwiedzających zapewnili niezastąpieni studenci z Sekcji Biometrycznej Koła Leśników UPP oraz Koła Naukowego Dietetyków. Oprawę artystyczną wydarzenia wzbogacił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Łaniki”.
 

W ciągu tych pięciu dni naukowcy z siedmiu poznańskich Uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk. Kolejna edycja już za rok.

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII z wydarzenia.

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

 

fot. A.Domaszewicz

WYDZIAŁY