Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 12 mln zł dla UPP z programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

12 mln zł dla UPP z programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu w ramach programu "Regionalna Inicjatywa Doskonałości" na lata 2019-2022.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uzyskał dofinansowanie w wysokości 12 000 000,00 zł na realizację projektu pt. „Wielkopolska Regionalna Inicjatywna Doskonałości w obszarze nauk o życiu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”. Przedmiotem konkursu jest finansowanie projektów zawierających strategię rozwoju badań naukowych, prac rozwojowych lub twórczości artystycznej, których realizacja ma służyć intensywnemu rozwojowi wyróżniających się w regionie uczelni. 30 uczelni z całej Polski otrzymało w sumie ponad 326 mln złotych na wsparcie badań naukowych ważnych dla regionu i opracowanie długofalowej strategii rozwoju.

Lista uczelni, które uzyskały finansowanie w ramach programu "Regionalna Inicjatywa Doskonałości" znajduje się na stronie www.gov.pl

rzecznik prasowy UPP