Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 25. Dożynki Miejskie w Parku Wilsona | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

25. Dożynki Miejskie w Parku Wilsona

W upalną, ostatnią sobotę wakacji odbyły się 25. Dożynki Miejskie. Park Wilsona wypełniły stoiska wystawców z produktami regionalnymi, ekspozycjami kwiatów, rękodziełem artystyczneym, gołębiami i drobiem ozdobnym. Można było podziwiać także maszyny rolnicze oraz dawne wyposażenie gospodarstwa domowego. 

 

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. Michała Archanioła, a po jej zakończeniu do Parku Wilsona przeszedł kolorowy pochód. 

 

Atrakcje dla zwiedzających przygotowali także pracownicy i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Można było podziwiać pokazy florystyczne i dowiedzieć się na czym polega hortiterapia, a także skosztować i nabyć „dary natury” z Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Przybrodzie.

 

Wsród zaproszonych gości honorowych był JM Rektor UPP prof. dr hab. Jan Pikul.

 

Tegoroczne święto plonów uświetnił tradycyjnie, od strony artystycznej, Zespół Pieśni i Tańca „Łany” im. Wiesława Kaszubkiewicza przedstawiając obrzęd dożynkowy.

 

Grażyna Adamczyk
Dział Marketingu i Komunikacji

WYDZIAŁY