50 LAT OD ROZPOCZĘCIA STUDIÓW

Niecodzienna uroczystość powtórnej immatrykulacji absolwentów po 50 latach od rozpoczęcia studiów odbyła się  14 września br. w Kolegium Rungego. Absolwenci, którzy rozpoczęli naukę w 1968 r., wśród nich Rektor UPP prof. dr  hab. Jan Pikul, otrzymali symboliczne indeksy.

Gości powitali Rektor UPP oraz Dziekan Wydziału Nauk o Żywieniu i Żywności  dr hab. Bożena Danyluk. W części oficjalnej uczestnicy zapoznali się z prezentacjami zawierającymi informacje o rozwoju uczelni oraz wydziału. Ważnym momentem uroczystości było uczczenie pamięci nieżyjących Koleżanek i Kolegów.

Uroczystość ponownego ślubowania odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu po raz pierwszy i była wyjątkowa nie tylko z tego względu, ale również z powodu, iż urzędujący Rektor był równocześnie wręczającym  i odbierającym indeks jako absolwent, który rozpoczął studia 50 lat temu. Wraz z Rektorem UPP ponownie ślubowało 45 absolwentów kierunku Technologii rolno-spożywczej. Rozpoczynali oni studia w roku akademickim 1968/1969 w ówczesnej Wyższej Szkole Rolniczej, a odbierali dyplom Akademii Rolniczej.

Uroczystość zakończono odśpiewaniem "Gaudeamus Igitur" oraz wspólną fotografią wszystkich absolwentów.

Po części oficjalnej absolwenci udali się do Ośrodka Naukowo – Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w miejscowości Zielonka.

rzecznik prasowy UPP

Fot. A. Domaszewicz