Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 8. EDYCJA PRZYRODNICZEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

8. EDYCJA PRZYRODNICZEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Już po raz ósmy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza seniorów do udziału w zajęciach w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Program, co warto podkreślić bezpłatnych zajęć, jest różnorodny i na pewno zaciekawi każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym go świecie.

W tym semestrze zajęcia rozpoczną się 16 października wykładem zatytułowanym „Pszczoły znane i mniej znane”, który wygłosi dr hab. Monika Fliszkiewicz (ul. Wojska Polskiego 28, sala A, godz. 17.00). W programie znajdą się także wykłady o tajemniczym świecie nietoperzy, morfologii symbolicznej drzew czy jakże aktualny temat puszczy amazońskiej w świetle presji człowieka. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się natomiast jakie wybory żywieniowe podejmować, aby pozytywnie wpływały one na nasze zdrowie, poznają zapomniane warzywa oraz nauczą się tworzyć wiszące ogrody. Udział w warsztatach wymaga wcześniejszych zapisów.

„Zacząłem uczestniczyć w zajęciach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dość przypadkowo”. – mówi  pan Andrzej uczestnik poprzedniej edycji – „Wybór okazał się czymś doskonałym. Bardzo duży przekrój tematyki. Wykłady i warsztaty przystępne, a jednocześnie nie tracące nic ze swojej naukowej wartości. Korzyści są wszechstronne – ciekawa i nowa dla uczestników wiedza, czasami jej poszerzanie, bardzo wartościowe spędzanie czasu. Sądzę, że moje wrażenia podzielają inni uczestnicy tych zajęć. Uważam też za swój obowiązek, ale i wielką przyjemność zwrócić uwagę na wręcz perfekcyjną organizację tych spotkań”.

Celem działalności Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest organizacja zajęć dydaktycznych o charakterze otwartym i bezpłatnym, które wpływają na podniesienie jakości życia osób starszych oraz ich aktywizację. Uniwersytet prowadzi edukację w formie wykładów oraz warsztatów zapewniając stymulowanie rozwoju osobistego seniorów i upowszechnianie wiedzy z różnych dziedzin nauki prowadzonych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Więcej informacji udziela Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Wojska Polskiego 28, pok. 113, tel.  61 848 70 26 email: cku@up.poznan.pl

Rzecznik prasowy UPP

ZałącznikRozmiar