Diamentowy Grant dla studentki UPP

Projekt badawczy Klaudii Szali, studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP, kierunek biologia, został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka otrzymała grant na realizację projektu „Rola pigmentacji skorup jaj w doborze płciowym: czy intensywność pigmentacji jest wskaźnikiem kondycji samicy i wpływa na wielkość inwestycji rodzicielskiej samca (na przykładzie gąsiorka Lanius collurio)”.

Konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, rozstrzygnięty został po raz ósmy powiększając grono jego laureatów do prawie 700 osób. W tym roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyznał ponad 17 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VIII edycji konkursu zespół ekspertów wyłonił 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 pkt. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Laureaci zostali wyłonieni spośród 243 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego .https://www.gov.pl/web/nauka/diamentowy-grant-2019-wykaz-laureatow-viii-edycji-programu

Iwona Cieśli
Rzecznik prasowy UPP