12. Tydzień Mózgu w Poznaniu

Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu zaprasza Państwa na 12. Tydzień Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 16-20 marca 2020 r. w godz. 17.00-19.00.

Podczas imprezy zostanie podjęta próba odpowiedzi na ważne pytania dotyczące działania mózgu i naszego układu nerwowego. Tym razem dowiemy się m. in.: czy można zatrzymać proces starzenia się mózgu? jak usprawnić pamięć? skąd się bierze autyzm? kiedy zostanie wyhodowany mózg w laboratorium? Jak zachować sprawny umysł przez całe życie? Na te, oraz inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas 10 wykładów tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu. W pierwszym dniu będzie można także wysłuchać koncertu pt.  Wiosennie, harmonijnie, subtelnie w wykonaniu  studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

WSTĘP WOLNY!

Miejsce: Ośrodek Nauki PAN w Poznaniu, ul. H. Wieniawskiego 17/19.

Szczegóły o 12. Tygodniu Mózgu znajdują się na stronie: https://poznan.pan.pl/tydzienmozgu/