Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Certyfikat „Studia z Przyszłością” dla kierunku „Geotechnologie, hydrotechnika, transport wodny”, realizowanego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

10 marca 2020 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów V edycji konkursu „Studia z Przyszłością”. Uczestniczyli w niej rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i kierownicy katedr reprezentujący kilkadziesiąt instytucji akademickich, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.
Konkurs "Studia z Przyszłością" służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków / programów studiów na polskich uczelniach, a certyfikatem wyróżniane są kierunki studiów realizowane według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Uczestników Konkursu ocenia  Jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych.

Miło nam poinformować, w bieżącej V edycji konkursu certyfikat „Studia z Przyszłością” uzyskał nowy kierunek studiów „Geotechnologie, hydrotechnika, transport wodny”, realizowany od bieżącego roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej.

Wyróżniony kierunek „Geotechnologie, hydrotechnika, transport wodny” został uruchomiony ze środków projektu „Zintegrowany Program Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na rzecz Innowacyjnej Wielkopolski”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to  przede wszystkim oferta skierowana do ambitnych absolwentów szkół średnich, chcących pozyskać wiedzę, umiejętności i kompetencje techniczne w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi geotechnologicznych (min. drony, skanery) oraz oprogramowania GIS.

Z Wielkopolski, obok naszego kierunku realizowanego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, certyfikaty uzyskało 13 kierunków studiów, wszystkie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w tym z Wydziału Biologii, Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydziału Historii, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Studiów Edukacyjnych.

W tym miejscu chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego uruchomienia, życząc wiele satysfakcji z realizacji.

Prof. UPP dr hab. inż. Jerzy Bykowski
Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej