Diamentowe granty dla wybitnych studentów

W tegorocznej, ósmej, edycji konkursu Diamentowy Grant ponad 17 milionowe wsparcie otrzymało 85 projektów, których autorami są studenci bądź absolwenci studiów licencjackich prowadzący badania naukowe.

Laureaci konkursu otrzymają nawet 220 tys. zł na badania. Studenci będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie przez okres od 24 do 48 miesięcy, czyli przez czas realizacji projektu. Oprócz tego mogą skrócić ścieżkę swojej kariery naukowej i ubiegać się o doktorat z pominięciem stopnia magistra. Kandydaci muszą pozyskać opiekuna naukowego oraz instytucję, w której zrealizują swój projekt. Właśnie ta instytucja wnioskuje o przyznanie grantu młodemu naukowcowi.

Wśród osób nagrodzonych znalazła się nasza studentka – Klaudia Szala z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, która przedstawiła projekt pt. „Rola pigmentacji skorup jaj w doborze płciowym: czy intensywność pigmentacji jest wskaźnikiem kondycji samicy i wpływa na wielkość inwestycji rodzicielskiej samca? (na przykładzie gąsiorka Lanius collurio)”

Serdecznie gratulujemy.

Źródło: www.gov.pl.