DR ANNA MARIA KUBICKA Z INSTYTUTU ZOOLOGII ORAZ DR MARCIN HEJDYSZ Z KATEDRY HODOWLI ZWIERZĄT I OCENY SUROWCÓW OTRZYMALI STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

211 wybitnych młodych naukowców, w tym 29 doktorantów, otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To o 30 więcej niż w roku ubiegłym. Wśród wyróżnionych są naukowcy Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP: dr Anna Maria Kubicka z Instytutu Zoologii oraz dr Marcin Hejdysz z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców.

Stypendiami uhonorowani zostali młodzi naukowcy, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. Laureaci będą otrzymywali stypendia w wysokości 5.390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. Na sfinansowanie przyznanych stypendiów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy w tym okresie ponad 40 mln zł.

Wnioski oceniał Zespół doradczy, wyłoniony spośród kandydatów zgłaszanych Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców. W tym roku wpłynęło prawie 1,5 tys. wniosków o przyznanie stypendium, z czego ok. 1,4 tys. spełniło warunki formalne i zostało poddane ocenie.

Rzecznik prasowy UPP