Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility DWIE DOKTORANTKI UPP W PÓŁFINALE 9. EDYCJI KONKURSU FAMELAB | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

DWIE DOKTORANTKI UPP W PÓŁFINALE 9. EDYCJI KONKURSU FAMELAB

Wśród tegorocznych półfinalistów 9. edycji konkursu FameLab w Polsce znalazło się 12 kobiet i 8 mężczyzn. Wybrano ich spośród 50 nadesłanych kandydatur. Wśród półfinalistek są dwie doktorantki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W sobotę 7 marca zmierzą się na scenie w Centrum Nauki Kopernik. Do finału awansuje połowa z nich.

Konkurs FameLab to inicjatywa międzynarodowa, która pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Idea konkursu polega na poszukiwaniu wspólnego języka dla naukowców i społeczeństwa. Uczestnicy konkursu w trzy minuty mają zajmująco opowiedzieć o wybranym zagadnieniu naukowym.

W tegorocznym półfinale wydarzenia zmierzy się tradycyjnie 20 naukowców, z których do ścisłego finału awansuje 10 osób. Wśród półfinalistów najliczniej reprezentowane są Warszawa (6 osób) i Kraków (5.) Na trzecim miejscu znalazł się Poznań (4 osoby), w tym dwie doktorantki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:

• Emilia Zawieja – doktorantka Instytutu Żywienia Człowieka i Dietetyki (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu)
  • Natalia Leciejewska – doktorantka w Katedrze Fizjologii i Biochemii Zwierząt (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach).

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Rzeczniczka prasowa UPP