Jesienne spotkania sadownicze w R-SGD Przybroda

19 listopada 2019 roku w Rolniczo - Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Przybroda, odbyło się seminarium sadownicze, zorganizowane przez R-SGD Przybroda oraz firmę SynthosAgro przy współpracy Koła Sadowników Wielkopolskiego Związku Ogrodniczego. Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji sadowniczej oraz przedstawienie szerokiej gamy środków ochrony roślin firmy SynthosAgro.

Przybyłych gości przywitali, gospodarz spotkania Dyrektor R-SGD mgr inż. Filip Mazur, Prezes SynthosAgro Agnieszka Sarkowicz oraz Prezes Koła Sadowników Wielkopolskiego Związku Ogrodniczego  Karolina Dębska - Zeidler. Na wstępie krótko podsumowano obecny sezon oraz sytuację na rynku owoców i w wielkopolskich sadach. Prezes Koła poinformowała o postępach w toczących się pracach mających na celu promocję oraz ochronę nazwy „Jabłka Wielkopolskie”.

Następnie Magdalena Kostecka - Product Manager SynthosAgro, zaprezentowała portfolio produktów na 2020 rok dedykowanych kompleksowej ochronie jabłoni przed parchem i mączniakiem oraz zapowiedziała kolejne nowości na przyszłość.

Kolejnym tematem, który przedstawił Dyrektor działu R&D w firmie SynthosAgro Piotr Paleń było omówienie rodzajów formulacji dostępnych środków ochrony, w odniesieniu do prowadzonych zabiegów sadowniczych, co ma istotny wpływ na jakość i późniejsze efekty zabiegów wykonywanych przez sadowników.

Po krótkiej przerwie, Kierownik działu sprzedaży SynthosAgro - Dariusz Rzymowski omówił wyniki wieloletnich doświadczeń prowadzonych w przybrodzkim sadzie. Uczestnicy mogli zaobserwować jak na przestrzeni trzech lat zmieniały się potrzeby, warunki i okresy zastosowania konkretnych środków ochrony roślin SynthosAgro  uzyskując przy tym pełną skuteczność.

Ostatnim zagadnieniem konferencji było wystąpienie Dariusza Szymczaka reprezentującego firmę Korbanek Sp. z o. o. – dystrybutora ciągników sadowniczych nowej na rynku polskim marki Arbos oraz firmy Krukowiak – polskiego producenta sadowniczych opryskiwaczy zawieszanych i zaczepianych. Po krótkim omówieniu szerokiej gamy oferowanego sprzętu sadowniczego, zaproszono zgromadzonych gości na prezentację wybranych maszyn i ciągników do sadu R-SGD Przybroda.

Konferencja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a na jej zakończenie odbył się konkurs z nagrodami.  Uczestnicy opuszczali spotkanie w dobrych nastrojach.

Adam Maciejewski
Specjalista produkcji sadowniczej