Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility KOLEJNA POMOC TRAFIŁA DO WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W POZNANIU. PREZENTUJEMY SYLWETKI PRACOWNIKÓW I DOKTORANTÓW, KTÓRZY JUŻ POMAGAJĄ I BIORĄ UDZIAŁ W WOLONTARIACIE NA RZECZ WYKRYWANIA WIRUSA W WSSE. | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W ramach działań Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz nawiązanej współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu (WSSE), za pośrednictwem pracowników – wolontariuszy, nastąpiło nieodpłatne przekazanie odczynników oraz materiałów zużywalnych będących w dyspozycji Katedry Biochemii i Biotechnologii – czytamy w komunikacie prof. UPP Joanna Zeyland, Koordynatorki działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Przekazane materiały posłużą Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii WSSE w Poznaniu do analiz wykrywających wirusa SARS-CoV-2. Do prac laboratoryjnych oraz biurowych w WSSE dołączyli również kolejni pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nowi wolontariusze to specjaliści z zakresu technologii żywności i żywienia, biologii i biotechnologii gotowi do pracy w laboratorium, a w przypadku mniejszego doświadczenia laboratoryjnego oferujący swoją pomoc w pracach biurowych. Ukończone studia podyplomowe oraz zrealizowane staże w specjalistycznych laboratoriach w czasie studiów doktoranckich oraz pracy zawodowej są teraz ich ogromnym atutem.

Prezentujemy sylwetki pracowników i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy już pomagają, biorąc udział w wolontariacie na rzecz wykrywania wirusa w WSSE, a którzy zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami. Nie są to wszyscy niosący pomoc, postaramy się sukcesywnie przybliżać kolejne sylwetki naszych wolontariuszy, poza grupą osób, która pragnie pozostać anonimowa.

Rzeczniczka prasowa UPP

ZałącznikRozmiar