Nagroda dla Mateusza MJ Sibilskiego

Powiat poznański kolejny raz uhonorował i nagrodził ludzi kultury.Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznaje już ponad dziesięć lat. Ich laureatami są nie tylko artyści, twórcy, animatorzy i pracownicy instytucji kultury czy też nauczyciele, ale także organizacje prowadzące działalność kulturalną.

W tym roku nagroda trzeciego stopnia trafiła do Mateusza MJ Sibilskiego, dyrygenta i kierownika artystycznego Orkiestry Uniwersyteckiej działającej przy Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Laureat jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu i we Wrocławiu, gdzie studiował dyrygenturę symfoniczną. Przez 30 lat pracy artystycznej, jako jeden z niewielu, łączy pasję pracy z ruchem amatorskim z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Koncertował na scenach filharmonii w Bydgoszczy, Łomży, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Jest m.in. pomysłodawcą jedynego w Wielkopolsce, cyklicznego koncertu muzyki klasycznej, poświęconego zmarłym artystom „Non Omnis Moriar”. Warto podkreślić, że zespoły którymi na co dzień opiekuje się Mateusz MJ Sibilski wciąż podnoszą swój poziom artystyczny. Poznański Chór Kameralny Fermata należy do najlepszych chórów akademickich w Polsce. Orkiestra Dęta w Murowanej Goślinie od 2008 roku stała się zespołem grającym bardzo zróżnicowany repertuar, jest regularnie nagradzana na festiwalach w Polsce i Europie i bardzo dobrze rozpoznawalna w regionie.

Więcej informacji o nagrodach z kultury można - TUTAJ

Źródło: https://powiat.poznan.pl/nagrody-z-kultury-przyznane/