Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility O badaniach, innowacjach i wyzwaniach w branży rolniczej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

O badaniach, innowacjach i wyzwaniach w branży rolniczej

Rok temu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu gościliśmy rektorów i naukowców największych uczelni rolniczych Chin oraz krajów należących do Silkroad Agricultural Education and Research Innovation Alliance (SAERIA). W dniach 23-24 października 2020 r. odbyła się kolejna, piąta już edycja tego wydarzenia, która ma na celu intensyfikację współpracy naukowej i dydaktycznej na rzecz postępu i innowacji w branży rolniczej.

Silkroad Agriculture Education and Research Innovation Alliance (SAERIA) jest międzynarodową platformą współpracy, do której dobrowolnie dołączają uniwersytety rolnicze, instytucje i przedsiębiorstwa z krajów oraz regionów wzdłuż nowego Jedwabnego Szlaku, działające na rzecz rozwoju edukacji rolniczej i badań technologicznych regionu. W ramach projektu SAERIA organizowane są regularnie fora i konferencje zmierzające do  intensyfikacji współpracy naukowej i dydaktycznej na rzecz postępu branży rolniczej.

Podczas dwudniowego, odbywającego się tym razem w formie zdalnej, spotkania omawiane były dotychczasowe osiągnięcia na polu wspólnych badań naukowych. Poruszane były również problemy wymiany pracowników i studentów, wynikające z zaistniałej sytuacji epidemiologicznej. Swój referat o obecnych wyzwaniach w edukacji i badaniach z zakresu rolnictwa w Polsce zaprezentował Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz. W spotkaniu brał również udział prof. dr hab. Piotr Goliński, Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UPP.

Rzeczniczka prasowa UPP