Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Program szczepień przeciwko grypie dla pracowników UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Program szczepień przeciwko grypie dla pracowników UPP

Wraz z rozwojem pandemii COVID-19, która kumuluje się z coroczną epidemią infekcji jesienno-zimowych, władze Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zdecydowały o sfinansowaniu dla swoich pracowników szczepionek na grypę. Niemalże 80 pracowników w wieku 60 plus zostało już zaczepionych.

„Obserwując sytuację epidemiczną i wsłuchując się w głos lekarzy i ekspertów, podjęliśmy decyzję, aby objąć programem szczepień przeciwko grypie pracowników naszego Uniwersytetu” - mówi Rober Fabiański, Kanclerz UPP. – „W tym celu zakupione zostały szczepionki Vaxigrip 2020/2021. Już niemalże 80 pracowników w wieku 60 plus zostało zaczepionych. W przyszłym tygodniu poddani szczepieniu zostaną pracownicy z grupy wiekowej 55 plus. Kolejne szczepienia będą sukcesywnie realizowane w ramach dostępności szczepionek” - wyjaśnia Kanclerz UPP.

Przystąpienie do programu szczepień na grypę było dobrowolne i jego chęć mógł zgłosić każdy z pracowników. Szczepienia odbywają się na terenie uczelni z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego.

Rzeczniczka prasowa