Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility „STARTuj w rozwój - STARTuj w NZS" warsztaty dla studentów | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

„STARTuj w rozwój - STARTuj w NZS" warsztaty dla studentów

Przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Biura Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz SKN HRview z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu połączyli swoje siły i zorganizowali spotkanie „STARTuj w rozwój - STARTuj w NZS".

Wydarzenie, w ramach którego odbyły się wykłady i warsztaty dla studentów, miało miejsce 10 marca 2020 r.

Podczas spotkania trenerka rozwoju osobistego Agnieszka Kowalska przeprowadziła studentów przez świat ich potrzeb, celów i życiowej misji. Rozmawiano o tym, czym jest marka osobista i branding osobisty, o wiarygodności i autentyczności na rynku pracy, kreowaniu, sile oraz wpływie marki oraz budowaniu wizerunku. Natomiast przedstawiciele SKN HRview z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w wykorzystywaniu narzędzi, które pomagają im w zorganizowaniu pracy i pozwalają udoskonalić umiejętność zarządzania swoim czasem.

Organizatorzy podkreślali praktyczny wymiar peer tutoringu podczas spotkania. Tutoring rówieśniczy polega na rozwoju i nauce z osobami w zbliżonym wieku oraz w tej samej roli. W praktyce oznacza to, że studenci towarzyszą studentom w procesie uczenia się. Biuro Karier UPP dostrzega w tym procesie ważny aspekt zdobywania doświadczenia i zaangażowania na rzecz rozwoju społeczności akademickiej, dlatego wspiera organizacyjnie i merytorycznie inicjatywy studenckie ukierunkowane na rozwój rówieśników. Inicjatywy tutoringu rówieśniczego to element budowania portfolio zawodowego oraz cenny wpis do dokumentów aplikacyjnych.

Warsztaty spotkały się w dużym zainteresowaniem i przyciągnęły wszystkich świadomych tego, że rozwój osobisty jest podstawą do osiągania sukcesu.

Rzeczniczka prasowa UPP