Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XXV JUBILEUSZOWY POZNAŃSKI PRZEGLĄD KSIĄŻKI NAUKOWEJ | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

XXV JUBILEUSZOWY POZNAŃSKI PRZEGLĄD KSIĄŻKI NAUKOWEJ

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu 25 lutego 2020 roku nastąpiło uroczyste otwarcie jubileuszowego XXV Poznańskiego Przeglądu Książki Naukowej, organizowanego pod honorowym patronatem rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego.

Poznański Przegląd Książki Naukowej to organizowana od 1996 roku, z inicjatywy ówczesnego dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej Artura Jazdona, wystawa mająca na celu prezentację książek naukowych wydanych w Poznaniu w poprzednim roku kalendarzowym, ale przede wszystkim integrację środowiska bibliotekarzy i wydawców w akademickim Poznaniu. Biorą w niej udział zarówno wydawnictwa naukowe, jak i instytuty badawcze oraz inni wydawcy z terenu miasta i aglomeracji.  Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest obecne na wystawie nieprzerwanie od 25 lat.

XXV jubileuszowe spotkanie autorów, czytelników oraz wydawców i bibliotekarzy otworzył rektor  UAM, profesor Andrzej Lesicki. Byli też obecni prorektorzy innych uczelni Poznania, wśród nich prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UPP.

W gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej obejrzeć można około 300 książek naukowych, wydanych w Poznaniu, w tym  większość nowych publikacji Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego z 2019 roku. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład tradycyjnie towarzyszący dniu otwarcia, zatytułowany ”Ale książki …”. Wygłosiła go prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska,  prorektor ds. studenckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wystawa potrwa do 27 marca br.

Anna Zielińska-Krybus
Kierowniczka Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu