Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Złoto dla UPP w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Złoto dla UPP w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim

Drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wśród kobiet była najlepsza w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w ostatni weekend w Orawce u podnóża Babiej Góry.

Poznanianki wyprzedziły na podium drużyny Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. „To spektakularny sukces naszej drużyny, z którego ogromnie się cieszymy” – mówi Karolina Dopierała, trenerka sekcji kolarzy górskich UPP. – „Kolarstwo to taki sport, gdzie punktują tylko trzej pierwsi zawodnicy, ale na sukces pracuje cała drużyna. A nasza drużyna to osoby, które profesjonalnie i rzetelnie podchodzą do treningów. Do sukcesu przyczynili się wszyscy startujący: Sandra Samolewska, Adrianna Owczarek, Beata Szczepaniak, Patrycja Loksztejn, Daria Tomaszewska, Maciej Mogiłka, Igor Jędrusik, Wiktor Jędrusik, Kamil Miszewski, Dawid Pluskota (drużyna męska zajęła VII miejsce). Trenujemy nie tylko w tygodniu, ale często też weekendy spędzamy na zawodach i to przynosi efekty. A sukces zawsze motywuje, napędza i zachęca do dalszych treningów” – dodaje.

W zawodach udział wzięło 131 zawodniczek i zawodników. Jazdę indywidualną na czas ukończyło 41 pań i 73 panów. Wyścigi odbywały się w bardzo malowniczym miejscy – na terenie Orawki tuż u podnóży Babiej Góry.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim był Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Rzeczniczka Prasowa UPP