Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility DOKTORANTKA UPP WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA W TAJSKIM BOKSIE | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

DOKTORANTKA UPP WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA W TAJSKIM BOKSIE

Zdjęcia: Dawid Zięba- Polski Związek Muay Thai

W Pattaya w Tajlandii w dniach 23-29.07 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata Muaythai FISU 2018 (World University Muaythai Championships 2018), w których wzięła udział 3-osobowa Reprezentacja Polski. Skromna, ale za to bardzo silna, bowiem znalazły się w niej najbardziej utytułowani obecnie polscy zawodnicy włącznie z Natalią Leciejewską, doktorantką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Natalia Leciejewska walcząca w wadze do 51 kg w Mistrzostwach zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Świata FISU. W finale po zaciętej walce uległa nieznacznie na punkty reprezentance gospodarzy. Trzy lata temu w 2015 w Bangkoku Natalia Leciejewska na Uniwersyteckim Pucharze Świata zdobyła brązowy medal.