DR MARCIN PSZCZOŁA ZWYCIĘZCĄ EAAP YOUNG SCIENTIST AWARD 2019

Nagroda EAAP (European Federation of Animal Science) Young Scientists Award przyznawana jest wybitnym młodym naukowcom (poniżej 38 roku życia) wykazującym się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej o wymiarze europejskim. Dr Marcin Pszczoła jest adiunktem w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

EAAP (European Federation of Animal Science – Europejska Federacja Zootechniczna) jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit, zrzeszającym naukowców, praktyków oraz przedstawicieli administracji rządowych związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy oraz z niektórych krajów basenu Morza Śródziemnego. Jego celem jest promowanie doskonalenia produkcji zwierzęcej poprzez wykorzystanie osiągnięć nauki. Doroczne zjazdy EAAP stanowią najważniejsze forum wymiany informacji i dyskusji na temat problemów produkcji zwierzęcej w Europie i jedno z najważniejszych na świecie.

Iwona Cieślik

Rzecznik prasowy UPP