Dwór Myśliwski Ustronie z nową salą

Położony wśród lasów o łącznej powierzchni ponad 1400 ha Dwór Myśliwski Ustronie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzbogacił się o nową salę bankietowo-konferencyjną.

28 czerwca br. nastąpiło jej uroczyste otwarcie z udziałem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jana Pikula, który wraz z Iwo Gałeckim, dyrektorem Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach przecinał wstęgę. Składając gratulacje JM Rektor podkreślił jak mocno zyska ośrodek dzięki tej inwestycji i życzył dobrego użytkowania obiektu.

Nowa sala, której budowa rozpoczęła się w roku 2017, powstała w miejscu dawnego patio idealnie wkomponowując się w istniejącą już zabudowę. Przestronne pomieszczenie z pięknym przeszklonym dachem doskonale nadaje się na konferencje, uroczystości czy bankiety. Charakterowi miejsca nadaje wkomponowana w podłogę stara studnia, która została odnaleziona podczas prac budowlanych.

Ustronie zawsze słynęło z dobrego klimatu – mówił podczas otwarcia Iwo Gałecki – ale przede wszystkim atutem są pracujący tutaj ludzie, dobre duchy tego miejsca i im przede wszystkim chciałbym podziękować.”

Historia Dworu sięga roku 1877, kiedy to Wielki Książę Fryderyk Badeński (1826-1907) zauważając korzystny wpływ tutejszego mikroklimatu na psychikę postanowił wybudować na tych terenach posiadłość.  Okoliczna ludność, która chętnie tu przebywała, od dawna wiedziała, że w miejscowym lesie „trzymały się wszelkie dzikie zwierzęta”. W obecnej postaci Dwór funkcjonuje od roku 1956, kiedy to ówczesne Ministerstwo Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki w obiekcie powołało Resortowy Dom Pracy Twórczej. Pierwotnie pełnił funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe dla osób ściśle związanych ze światem nauki, którzy przyjeżdżali tu szukać nie tylko odpoczynku i relaksu, ale bardziej natchnienia, weny i twórczej inspiracji. Po przekazaniu 8 marca 2009 r. zarządu nad Dworem w gestię Leśnego Zakładu Doświadczalnego Siemianice, należącego do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dokonano szeregu inwestycji w zrujnowanym budynku, powołując do życia hotel. Nowa sala konferencyjna jest kolejnym krokiem do uatrakcyjnienia tego miejsce, gdyż pozwala na organizowania imprez na 120 – 150 osób.

Więcej informacji na stronie www.dwor-ustronie.pl

rzecznik prasowy UPP