DWIE DELEGACJE CHIŃSKICH UNIWERSYTETÓW NA UPP

Niecodzienna sytuacja miała miejsce 22 października 2018 r. Siedzibę naszej Uczelni odwiedziły aż dwie delegacje uczelni chińskich - Henan Agricultural University oraz Jilin Agricultural University.

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Senatu UPP, gdzie  prof. dr hab.  Krzysztof Szoszkiewicz, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  przywitał gości krótką prezentacją o Uczelni – Współpraca z Chinami jest dla nas bardzo ważna. – mówił prof. dr hab.  Krzysztof Szoszkiewicz – Świadczyć może o tym fakt, że od początku istnienia jesteśmy aktywnym członkami Silk Road Agricultural Education and Cooperation Forum. Następnie swoje wystąpienie w języku chińskim miał prof. dr hab. Roman Hołubowicz, a przedstawiciele Wydziałów pokrótce zaprezentowali możliwe płaszczyzny wzajemnej współpracy.

Podczas wizyty goście odwiedzili wybrane laboratoria UPP i zapoznali się z prowadzonymi tam najnowszymi projektami badawczymi. Spotkanie było również okazją do wymiany poglądów i doświadczeń, a także rozmów na temat przyszłej kooperacji.

W spotkaniu ze strony Henan Agricultural University udział wzięli: Li Liuxin Chancellor, Cheng Gongpeng Director, Office of Development and Planning, Tu Ke Director, Office of International Relations, Feng Jiancan Dean, College of Horticulture, Ma Xinming Dean, College of Information and Management Science, Tian Guohang Professor, College of Forestry, Henan Agricultural Univeristy. Z Jilin Agricultural University gościli na UPP : Feng Jiang, President, Wang Lianjun Dean of College of Horticulture, Dong Hao Vice Dean College of Life Sciences oraz Cui Chun Vice Director of International Relations Office.

rzecznik prasowy UPP