Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dzień Technologa Drewna 2017 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dzień Technologa Drewna 2017

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Doroczne święto Wydziału Technologii Drewna, jakim jest już od wielu lat Dzień Technologa Drewna, miało miejsce w tym roku w środę, 31 maja. W organizację tego wydarzenia włączyło się tym razem, oprócz Samorządu Studenckiego i władz wydziału, Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna. 

Impreza miała wyjątkowy charakter, bowiem rozpoczęła się już od samego rana Branżowymi Targami Pracy. Wczesnym popołudniem na terenach zielonych za budynkiem ogłoszone zostały wyniki  III edycji konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”. Do późnych godzin wieczornych odbywały się  konkursy, pokazy i koncerty.

 W Branżowych Targach Pracy WTD, które spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów wszystkich kierunków studiów prowadzonych na wydziale, zaprezentowało się aż 11 firm. Zarówno studenci, jak i pracownicy mieli okazję poznać dokładny profil produkcji, warunki pracy oraz ofertę praktyk, staży i zatrudnienia w takich firmach jak: COM40 Sp. z o.o. sp. k., Ecologiq Sp. z o.o., Fabryki Mebli Forte S.A., Ikea Industry Poland Sp. z o.o., Ikea Purchasing Services Poland Sp. z o.o., Klafs Sp. z o.o., Mondi Świecie S.A., Nowy Styl Sp. z o.o., Pol-Kres Edwood (główny sponsor Dnia Technologa Drewna 2017), Tarkett Polska Sp. z o.o. oraz Werner Kenkel Sp. z o.o. W wielu przypadkach przedstawicielami tych firm na targach byli nasi absolwenci, którzy podzielili się ze studentami swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Tematem tegorocznej edycji konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”, organizowanego przez Koło Naukowe działające na wydziale, był rowerek dziecięcy. Do oceny jury, składającego się z pracowników naukowych, rodziców oraz przedstawiciela mediów branżowych (portal Drewno.pl), wpłynęło 5 prac. Poziom konstrukcji  był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce zajął trójkołowiec autorstwa studenta Technologii drewna, Kacpra Manikowskiego, drugie miejsce – brązowo-granatowy rowerek biegowy wykonany przez studenta kierunku  projektowanie mebli, konstrukcji Łukasza Popioła, a trzecie – rowerek dziewczęcy skonstruowany przez Marcina Szafrana i Bartłomieja Łagiewę. Finał konkursu spotkał się, jak zwykle z dużym zainteresowaniem mediów, w tym również ogólnopolskich.

Dzień Technologa Drewna 2017 był nie tylko okazją do spotkania z interesariuszami zewnętrznymi wydziału, czy promocją Uniwersytetu Przyrodniczego w mediach, ale także formą integracji studentów i sympatyków z  pracownikami. Studenci wybrali najlepsze ich zdaniem jednostki wydziału oraz prowadzących zajęcia.

 Koncertował zespół Squad Drewna złożony ze studentów wydziału, a ponadto odbył się pokaz palności materiałów drzewnych, przygotowany przez dr. inż. Wojciecha Grześkowiaka, a także liczne konkurencje sportowe: chodzenie na szczudłach, piłowanie kłody, wbijanie gwoździ, przeciąganie liny oraz bieg narciarski.

 W części integracyjnej nie zabrakło przedstawiciela władz rektorskich naszego uniwersytetu, bowiem  swoją obecnością zaszczycił  prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Cezary Mądrzak.

 

dr hab. Edward Roszyk

prodziekan ds. studiów WTD

WYDZIAŁY