Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility DZIEŃ ABSOLWENTA UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

DZIEŃ ABSOLWENTA UPP

Od odsłonięcia lipy srebrzystej posadzonej przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z okazji 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych rozpoczął się Dzień Absolwenta, który odbył się 10 października 2019 r.

 

Lipa posadzona została na terenie Kampusu Cieszkowskich, naprzeciwko Domu Absolwenta, w którym od niedawna funkcjonuje Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Właśnie w Dniu Absolwenta, odbyło się otwarcie sali muzealnej, w której goście po raz pierwszy podziwiać mogli wystawę oraz eksponaty związane z historią Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Następnie uroczystość przeniosła się do Kolegium Rungego, gdzie odbyła się część oficjalna, podczas której swoje wystąpienia mieli prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor UPP oraz Piotr Grygier, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Na zakończenie wykład okolicznościowy „Różnorodność biologiczna i jej ochrona” wygłosił prof. dr. hab. Janusz Nowacki.

 

Z okazji Dnia Absolwenta wydana została publikacja „Śladami absolwentów studiów rolniczo-leśnych w Poznaniu” Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, pod redakcją Piotra Grygiera, w której zebrane zostały biogramy zasłużonych zmarłych praktyków, absolwentów studiów rolniczo-leśnych w Poznaniu.

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

WYDZIAŁY