Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility II Edycja projektu "Z Przyrodą na Ty!"; KNSB Operon | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

II Edycja projektu "Z Przyrodą na Ty!"; KNSB Operon

Już drugi raz Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Operon ruszyło z pokazami biologiczno-chemicznymi w liceach!

Podczas tej akcji, studenci biotechnologii zaprezentowali doświadczenia, przeprowadzane podczas zajęć na uniwersytecie; zgodnie z tokiem studiów biotechnologicznych. W ich trakcie uczniowie mają okazję zapoznać się z podstawami chromatografii, ekstrakcją, destylacją, przygotowywaniem preparatów pod mikroskop, właściwościami białek, zastosowaniem niektórych kwasów; a także być świadkami spektakularnych zjawisk i reakcji chemicznych!

27 marca KNSB Operon odwiedziło XXV Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamojskiej. Pod koniec pokazów, uczniowie klas 2c i 2d rozwiązywali test, który następnie sprawdzono i na podstawie jego wyników przyznano im liczne nagrody, sponsorowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - wśród nich koszulki, kostki antystresowe, akcesoria do telefonów i wiele, wiele innych.

Na tym jednak nie koniec - KNSB Operon planuje kolejne edycje tego projektu - już od przyszłego roku akademickiego.

Zapraszamy szkoły do zgłaszania się mailowo po więcej informacji: knsboperon.kontakt@gmail.com