III. Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu

W pięknie udekorowanych warzywnymi kompozycjami budynkach Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu ponad 200 uczniów z 8 szkół średnich Wielkopolski 9 października br. wzięło udział w zorganizowanym już po raz trzeci Dniu Ogrodnika i Architekta Krajobrazu.

W wypełnionej po brzegi sali Dziekan Wydziału dr hab.Tomasz Kosiada przywitał gości i przedstawił ofertę dydaktyczną Wydziału. Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach i warsztatach laboratoryjnych zorganizowanych przez pracowników Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą. Jednocześnie odbywało się 11 zajęć wśród nich były spacery edukacyjne, warsztaty projektowania obiektów architektury krajobrazu, można było dowiedzieć się czy rośliny mogą żyć bez światła, a także wysłuchano opowieści o tym jak powstają, z czego są zbudowane i czym się różnią najpopularniejsze owoce.

Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu stanowi doskonałą okazję dla młodzieży do poznania oferty kształcenia, bazy naukowo-dydaktycznej, spotkania z pracownikami i studentami oraz zachęcenia ich do podjęcia w przyszłości studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

rzecznik prasowy UPP