Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolędowanie z Chórem Akademickim "Coro da Camera" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolędowanie z Chórem Akademickim "Coro da Camera"

Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej, wykazał się w ostatnich dniach dużą aktywnością artystyczną.

Dnia 13 stycznia 2018 o godz. 17.00 zespół wystąpił w Kolegium Rungego, gdzie - wraz z zespołem instrumentalnym złożonym z uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza, flecistką Klarą Nowacką oraz pianistką Anną Piwosz - dał koncert kolęd. Program koncertu objął kolędy polskie i innych narodów w nietuzinkowych opracowaniach. Wieczór ten był adresowany do pracowników oraz studentów naszej Uczelni. Zakończył się wspólnym kolędowaniem chóru oraz publiczności.

Nazajutrz, 14 stycznia 2018 o godz. 19.00 chór „Coro da Camera” pojawił się na wśród wydarzeń kulturalnych Poznania, biorąc udział w festiwalu „X Poznańskie kolędowanie”, cyklu koncertowym organizowanym przez Poznański Chór Chłopięcy - Miejską Instytucję Kultury. Koncert odbył się w Kościele przy ul. Santockiej 15 w Poznaniu.  Tym razem kolędy wokalno- instrumentalne wykonywane przez oba zespoły przeplatane były dodatkowo improwizacjami organowymi w wykonaniu Pawła Kuchnickiego. Koncert został bardzo dobrze przyjęty przez liczną publiczność i - podobnie jak w dniu poprzednim - nie obyło się bez bisu. 

 

dr B. Dąbrowska-Silska

WYDZIAŁY