Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility KONFERENCJA PRASOWA XXI POZNAŃSKIEGO FESTIWALU NAUKI I SZTUKI | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

KONFERENCJA PRASOWA XXI POZNAŃSKIEGO FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

Wielobarwność życia naukowego i pasję naukowców akademickiego Poznania już niedługo odkryjemy podczas 22. Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. O tym co czeka uczestników w ramach tegorocznej edycji wydarzenia opowiedzieli organizatorzy podczas spotkania prasowego, które odbyło się 19 marca w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Już po raz 22. siedem poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także Laboratorium Wyobraźni PPNT i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk zjednoczą siły, aby pokazać, jak ciekawa i pasjonująca jest nauka i sztuka. Przedstawiciele uczelni opowiedzieli dziennikarzom o fascynujących atrakcjach jakie przygotowane zostały na tegoroczne czterodniowe akademickie święto (8-11.04.2019).

 

Podczas konferencji prasowej połączyliśmy się również na żywo z salą operacyjną Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP, na której przeprowadzany był zabieg chirurgiczny na psie.  Lekarz weterynarz Michał Gruss wyjaśniał szczegółowo jaki czynności przeprowadza chirurg i z zaangażowaniem opowiadał o funkcjonowaniu ośrodka, w którym co rocznie przyjmuje się ponad 30 tys. pacjentów.

Więcej o festiwalu na stronie: http://festiwal.amu.edu.pl/

Więcej o Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP: http://www1.up.poznan.pl/ucmw/

 

Iwona  Cieślik
Rzecznik ptrasowy UPP

 

For. A. Domaszewicz

WYDZIAŁY