Konkursy OPUS 13 i PRELUDIUM 13 rozstrzygnięte

Narodowe Centrum Nauki  ogłosiło wyniki czerwcowego konkursu  o granty  na dofinansowanie projektów badawczych OPUS 13 i PRELUDIUM 13.  Ostatnie rozstrzygnięcie przyniosło  kolejne pozytywne efekty dla naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z przesłanych  17 wniosków  aż dziewięć zostało zakwalifikowanych  do finansowania na ogólną kwotę 4 887 780 złotych, z czego  blisko 4 mln otrzymają  finansowanie projekty badawcze  w konkursie OPUS , w tym na zakup lub wytworzenie aparatury niezbędnej do ich realizacji.

Wnioski  badaczy z Uniwersytetu Przyrodniczego zakwalifikowane  przez NCN do finansowania.

Lp

ST10

mgr inż. Marcin Stróżecki

WIŚGP

Konkurs PRELUDIUM przeznaczony jest  dla osób, które  nie posiadają stopnia doktora, i stawiają pierwsze kroki na ścieżce badawczej. Pięć zakwalifikowanych do finansowania wniosków w tym konkursie stanowi o dużym  zaangażowaniu przyszłych badaczy z naszej uczelni dążących do rozwikłania nieznanych tajników przyrody.

Na  uwagę zasługuje fakt, że w ostatnim  13 konkursie OPUS I PRELUDIUM  współczynnik sukcesu wyniósł  aż 30 procent. To dobry wynik,   aczkolwiek  zawsze może być lepiej.   I do tego  powinniśmy dążyć.

Szczegółowe informacje dot. powyższych projektów zamieszczone zostaną w dwumiesięczniku „Wieści Akademickie”.

Rzecznik prasowy UPP