Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Monery kolekcjonerskie "100-lecie utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Monery kolekcjonerskie "100-lecie utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego"

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego 7 maja 2019 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu złotą monetę kolekcjonerską o nominale 200 zł oraz srebrną monetę o nominale 10 zł.

Na rewersach monet − srebrnej i złotej − znajduje się portret Heliodora Święcickiego, pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego. Na awersach pokazano fragment budynku Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Na awersie złotej monety dodatkowo zostały umieszczone: skrót nazwy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tj. UAM, oraz skróty nazw uczelni, które powstały w wyniku odłączenia od Uniwersytetu Poznańskiego jego jednostek organizacyjnych: UMP, UPP, AWF.

Więcej informacji o monetach oraz możliwościach ich zakupu na stronie www.nbp.pl.