Na drewnianym rowerze przez las

Za nami Bike Show 2019, czyli najważniejsze rowerowe wydarzenia o charakterze międzynarodowym, ale równocześnie festiwal sportu, który skierowany był do wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach. Targi odbyły się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Na stoisku Lasów Państwowych prezentowane były rowery z drewna, zaprojektowane i wykonane przez studentów z Wydziału Technologii Drewna naszego Uniwersytetu. Promowaliśmy nie tylko sportowy tryb życia, ale również drewno, jako najdoskonalszy surowiec naturalny. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Kolejną okazją do promocji drewna będzie wydarzenie organizowane przez Lasy Państwowe wspólnie m.in. z Wydziałem Technologii Drewna, a także Wydziałem Leśnym UPP, zatytułowane „Z drewna. Festiwal doświadczeń”. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 września w godz. od 11:00 do 18:00 w Swarzędzu na polanie przy ul. Strzeleckiej 17A. Serdecznie zapraszamy na nasze stoiska (nr 1 i 2). Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na Facebooku.

prof. UPP dr hab. inż. Edward Roszyk
Wydział Technologii Drewna