Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nabór do FameLabu 2019 trwa do 28 stycznia - zapraszamy! | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nabór do FameLabu 2019 trwa do 28 stycznia - zapraszamy!

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Konkurs dla naukowców, którzy mają coś do powiedzenia – trwa nabór do ósmej edycji FameLabu!

Na pewno macie coś ważnego do powiedzenia – my pomożemy Wam ubrać to w formę występu scenicznego. FameLab Poland to nie tylko 3 minuty przed publicznością, to też kilka miesięcy szlifowania umiejętności. Nabór trwa do 28 stycznia 2019.

 

 

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej – zależy już od nich samych. Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. FameLab to też relacje – co roku finaliści tego konkursu zasilają niezwykłą społeczność, działającą na rzecz nauki i krytycznego myślenia, m.in. to w FameLabie swoje korzenie ma Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

Format występu scenicznego to 3 minuty. Trzymamy się tego ograniczenia czasowego sztywno na wszystkich etapach konkursu. Także na etapie zgłoszeń. A ten etap właśnie przed Wami. Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na stronie famelab.org.pl do 28 stycznia 2019. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film – nagranie Waszego wystąpienia o nauce. Film musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć, bez montażu. Musi przedstawiać Waszą sylwetkę. Możecie używać rekwizytów. Nie oceniamy jakości technicznej nagrania – musi być ona jedynie wystarczająca, abyśmy usłyszeli i zobaczyli Wasze wystąpienie.

 

Nagrody w 8. edycji FameLabu

Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 13 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 7 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tysiące złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA o wartości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

 

Partnerzy i patroni 8. edycji FameLabu

Konkurs został objęty patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Partnerami konkursu są: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Kościuszkowska, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

 

Terminy tegorocznej edycji FameLabu:

- Przyjmowanie zgłoszeń – do 28 stycznia 2019 (do godziny 12.00)

- Półfinał – 2 marca 2019

- Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych – 29 – 31 marca 2019

- Finał krajowy – 18 maja 2019

- Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham – 4 – 9 czerwca 2019

 

Więcej informacji o obecnej i poprzednich edycjach konkursu, linki do filmów z wystąpień na FameLabie i informacje o naukowcach w finałach FameLabu:

www.famelab.org.pl  / http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/famelab/ /https://www.youtube.com/playlist?list=PL4628F07ED70964C4 / https://www.facebook.com/FameLabPoland/

 

 

 

WYDZIAŁY