Nabór kandydatów na studia doktoranckie w EUI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informuje, że 2 listopada 2017 r. rozpoczyna się kolejny nabór kandydatów na studia doktoranckie w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (European University Institute – EUI).

Programy doktoranckie prowadzone są w ramach poszczególnych Wydziałów:

• Ekonomii
  • Historii i Cywilizacji
  • Prawa
  • Nauk Politycznych i Społecznych.

Celem studiów jest powstanie rozprawy doktorskiej, będącej profesjonalnym opracowaniem opartym na najnowszych badaniach naukowych.  W czasie trwania programu doktoranci korzystają z przyznawanych przez poszczególne państwa stypendiów. Polska przyznaje co roku maksymalnie 10 takich stypendiów.

Informacje o wymaganiach i procedurze rekrutacyjnej można znaleźć na

Nabór będzie trwał do 31 stycznia 2018 r., zaś rok akademicki rozpocznie się w dniu 1 września 2018

Więcej informacji na stronie EUI.

WYDZIAŁY