Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nagroda za popularyzowanie nauki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nagroda za popularyzowanie nauki

Naukowcy z Instytutu Zoologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach otrzymali w dniu 15 stycznia prestiżową nagrodę - wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego - za wzorcową politykę informacyjną przyznaną przez Polską Agencję Prasową (PAP).

Jurorzy docenili częstą obecność pracowników i doktorantów IZ w mediach, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Jak podkreślają laureaci nagrody, ważna dla nich jest popularyzacja wyników własnych prac, jak i przybliżanie ludziom badań prowadzonych na świecie. Dzięki temu jak mówią przedstawiciele IZ korzyści osiągają obydwie strony: tzw. zwykli ludzie dowiadują się co ciekawego dzieje się w nauce, a naukowcy mogą łatwiej nawiązywać znajomości z innymi uczonymi i promować swoje dokonania.

Nagrodę, którą wręczał osobiście Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, odebrali dyrektor IZ prof. dr hab. Piotr Tryjanowski i doktorant mgr Krzysztof Dudek. Na gali PAP obecny był także Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof.dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz.

 

Rozmowa z doktorantem Instytutu Zoologii Krzysztofem Dudkiem na temat popularyzacji nauki:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27836%2Cspontaniczny-kontakt-z-mediami-poplaca-zoologom-z-poznania.html

 

Relacja i film z wręczenia nagrody wraz z wypowiedzią prof. Piotra Tryjanowskiego:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27915%2Cpopularyzatorzy-nauki-2017-o-nauce-mowic-ciekawie-i-nie-bac-sie-dziennikarzy

 

Prezentacja Instytutu Zoologii

https://www.youtube.com/watch?v=nhDD4AGePec

 

 

WYDZIAŁY