Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nauka na zdrowie | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nauka na zdrowie

Na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci Pionier  Platon TV (http://platontv.pl), od 7 lutego br., emitowany w internecie jest odcinek z cyklu „Czas nauki” zatytułowany „Nauka na zdrowie”. Jednym z głównych bohaterów tego odcinka jest dr hab. Magdalena Zielińska-Dawidziak  z Katedry Biochemii i Analizy Żywości – Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Materiał przygotowany przez zespół Telewizji Platon z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo- Sieciowego tym razem poświęcony jest problemom związanym z niedoborem żelaza w organizmie, To wbrew pozorom bardzo poważny problem, dotykający znaczną część populacji (na świecie ok. 2 mld ludzi).   Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu od lat próbują opracować skuteczną metodę suplementacji tego pierwiastka, przyjaznego dla pacjentów.

Zapraszam na najnowszy „Czas Nauki” dla zdrowia!

http://platontv.pl/cycle/czas-nauki/show/7092

Platon TV to Naukowa Interaktywna Telewizja HD w sieci PIONIER HD stworzona do produkcji i udostępniania materiałów video o tematyce naukowej, skierowanych zarówno do środowiska naukowego, jak i całego społeczeństwa. W związku z rozpoczętą współpracą z tym medium zachęcam Państwa naukowców do nadsyłania pod moim adresem tematów prowadzonych badań o charakterze innowacyjnymzwiązanych ze zdrowiem.

WYDZIAŁY