Nauki rolnicze UPP w prestiżowym rankingu NTU

Dyscyplina rolnictwo prowadzona na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu znalazła się w kolejnym światowym rankingu, tym razem NTU tworzonym przez National Taiwan University. Nauki rolnicze UPP skwalifikowane zostały na 185 miejscu, co stanowi duży awans w stosunku do roku 2017, kiedy to zajmowały 232 miejsce.

Ranking NTU powstaje na podstawie liczby publikacji naukowych oraz cytowań i  należy do najbardziej prestiżowych obok Academic Ranking of World Universities (lista szanghajska), Times Higher Education, QS University Ranking i U.S. News & World Report’s Rankings. W zestawieniu ocenianych jest ponad 800 uniwersytetów. Są one wybrane spośród 4 tysięcy uczelni, które posiadają widoczny międzynarodowy dorobek naukowy. Publikowana lista uwzględnia 500 najlepszych szkół wyższych i podzielona jest wg dziedzin nauki na 6 kategorii ogólnych oraz 14 tematycznych.

Strona rankingu: http://nturanking.lis.ntu.edu.tw/

Rzecznik prasowy UPP