Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Niezwykły Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” im. Wiesława Kaszubkiewicza | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W sobotę, 13 kwietnia w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się Jubileuszowy Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z okazji 45-lecia ich istnienia.

Galę rozpoczął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul, podkreślając, iż: "Dzisiejszy koncert jest wpisany w szereg wydarzeń związanych z pięknym Jubileuszem 100.lecia Uniwersytetu Poznańskiego, a tym samym 100.lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych".

Doceniając tradycję, pasję i wkład w kultywowanie tradycji folklorystycznej JM Rektor uhonorował medalem 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego osoby wspierające zespół od strony organizacyjnej oraz artystycznej: Pana Zenona Musiała – kierownika zespołu, pana Andrzeja Tarnowskiego - kierownika artystycznego oraz Pana Juliano Jarenczuka – instruktora tańca.

Wspaniali tancerze z zespołu, przy dźwiękach skocznej muzyki ludowej zaprezentowali, w dwuczęściowym koncercie, repertuar obejmujący przyśpiewki z różnych zakątków Polski, m.in. Wielkopolski zachodniej i południowej, Spisza, Beskidu Żywieckiego, Ziemi Lubelskiej, Kurpi i Kaszub.

W finałowej odsłonie zgromadzoną w sobotni wieczór publiczność tancerze wprowadzili w niesamowity nastrój podczas pokazu tańców narodowych: mazura, poloneza, krakowiaka, oberka i kujawiaka.

Na zakończenie koncertu zespół wraz z kierownictwem otrzymał wiele ciepłych słów podziękowań, gratulacji oraz życzeń wielu sukcesów.

"Życzę Zespołowi dalszych udanych lat aktywnej działalności, kolejnych sukcesów i następnych znamienitych jubileuszy. Życzę satysfakcji z realizacji twórczej pasji oraz niepowtarzalnych chwil przy realizacji kolejnych występów i niegasnącego zapału do ich realizacji.

Chciałbym złożyć na ręce kierownika Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” - pana Zenona Musiała „materialne” podziękowania. Proszę o przyjęcie z okazji jubileuszu 45.lecia pamiątkowych gratulacji oraz symbolicznego czeku jako jubileuszowy prezent dla Zespołu" – powiedział Rektor.

Wspomniany powyżej skład zespołu uhonorowano także medalem Labor Omnia Vincit nadanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, a kierownik zespołu otrzymał także odznakę honorową Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Za zasługi dla województwa Wielkopolskiego.

Zespołowi życzymy dalszych sukcesów i ciekawych projektów.

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

Grażyna Adamczyk