O NIEPODLEGŁOŚCI PODCZAS GALI UPP

IX Koncert Galowy z okazji Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  za nami. Włączając się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowane zostało specjalne widowisko muzyczno-taneczne o charakterze patriotycznym zatytułowane „O wolności śpiewamy…”.

W Auli Nova, Akademii Muzycznej w Poznaniu 24 listopada rozbrzmiały polskie pieśni i zobaczyć można było tańce towarzyszące Polakom w różnych okresach walki o niepodległość. Zespoły artystyczne skupione w Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i zaproszeni goście poprzez taniec, muzykę i śpiew wprowadzili widzów w klimat epoki a narracja koncertu przypomniała o zdarzeniach przełomowych w naszej historii.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu od lat już aktywnie wspiera rozwój artystyczny studentów i szeroko rozumianej kultury studenckiej, jest propagatorem czynnego uczestnictwa w kulturze i  mecenatem studentów o  talentach artystycznych. Dlatego wśród wykonawców zaprezentowały się: słynny już Zespół Pieśni i Tańca Łany im. W. Kaszubkiewicza, któremu towarzyszył dziecięco-młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Łaniki, Orkiestra Uniwersytecka CKS,  Chór Akademicki Coro Da Camera, Wielkopolski Klub Tańców Polskich, Zespół Trębaczy Myśliwskich „Venator” oraz soliści Sceny Muzycznej Teatr Puls. Gościnnie wystąpili również chór Kompania Druha Stuligrosza oraz tenor Paweł Antkowiak.

Na zakończenie publiczność zebrana w Auli Nova, wspólnie z artystami, odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Koncert był zwieńczeniem trzydniowych obchodów Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego – Augusta hrabiego Cieszkowskiego.

Fotorelacja z koncerty znajduje się w GALERII

Rzecznik prasowy UPP