Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility POWITANIE WIOSNY NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

POWITANIE WIOSNY NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

Tradycyjnie już 21 marca na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się „Wagary z przyrodą”. W wydarzeniu wzięło udział 520 uczniów z 18 szkół. Tegoroczna edycja była szczególna, gdyż obchodzone jest 100-lecie akademickich studiów rolniczo-leśnych na Uniwersytecie Poznańskim.

Wydarzenie było ciekawą alternatywą dla uczniów umożliwiającą wspólne spędzenie pierwszego dnia wiosny oraz okazją ułatwiającą młodzieży podjęcie decyzji co do swojej przyszłości. Uczestnicy mieli okazję osobiście zapoznać się i przekonać jak ważne problemy i zagadnienia badawcze związane z codziennym życiem rozwiązują pracownicy i studenci Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii. Podczas „Wagarów z przyrodą” dowiedzieć się było można jakie są pozytywne i negatywne aspekty występowania mikroorganizmów w środowiskach naturalnych, czy rośliny odczuwają stres, oraz czym jest betonowa krowa - czy ktokolwiek widział, jak wygląda?. Zajęcia prowadzone były przez pracowników, doktorantów i studentów w formie warsztatów, pokazów oraz krótkich prezentacji.

Rzecznik prasowy UPP