Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prestiżowe stypendia Fundacji im. A i P Dekaban przyznane | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prestiżowe stypendia Fundacji im. A i P Dekaban przyznane

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Fundacja im. A i P Dekaban rozstrzygnęła konkurs o cztery wyjazdowe stypendia naukowe „DEKABAN SCHOLARSHIP”.

Wśród tegorocznych laureatów, aż dwóch jest pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prestiżowe granty otrzymali: dr hab. Joanna Helena Śliwowska (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Instytut Zoologii) - Senior Dekaban Travel Award oraz dr inż. Maciej Jarzębski (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu, Katedra Fizyki i Biofizyki) - 5-miesięczny Post-doctorate research grant. Naukowcy odbędą swoje staż  w kanadyjskim The University of British Columbia w Vancouver. Stypendystom w procesie aplikowania wsparcia udzielił Dział Współpracy z Zagranicą UPP.  

 

Fundacja im. A i P Dekaban została założona na początku lat 80. XX w. przez wybitnego lekarza Anatola Dekaban i jego małżonkę Pamelę Liddle-Dekaban. Celem Fundacji jest udostępnianie polskim pracownikom uniwersyteckim nowych zdobyczy naukowych i technologicznych z całego świata.  Przyznawane stypendia przeznaczone są dla młodych nauczycieli akademickich posiadających stopień naukowy doktora, którzy nie ukończyli jeszcze 40 roku życia. Kwota stypendium pokrywa wydatki związane z pobytem i podróżą. 

 

Iwona Cieślik
rzecznik prasowy UPP

WYDZIAŁY