PROF. DR HAB. MAŁGORZATA SZUMACHER PRZEWODNICZĄCĄ RADY NAUKOWEJ INSTYTUTU FIZJOLOGII I ŻYWIENIA ZWIERZĄT PAN

Prof. dr hab. Małgorzata Szumacher z Katedry Żywienia Zwierząt, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP po raz drugi wybrana została na czteroletnią kadencję (2019-2022) na funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt PAN w Jabłonnie.

Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN istnieje od 1955 roku. Specjalnością Instytutu jest żywienie i fizjologia zwierząt. W 3 zakładach i 2 laboratoriach Instytutu zatrudnienie znajdują zootechnicy, biolodzy, lekarze weterynarii, a także chemicy i biotechnolodzy. Realizowane obecnie prace badawcze charakteryzują się nowoczesnością rozwiązań metodycznych, prowadzącą do poznawania mechanizmów fizjologicznych odpowiedzialnych zarówno za utrzymanie homeostazy organizmu, jak i zwiększenie produkcyjności zwierząt. Poza działalnością naukową, Instytut prowadzi również działalność wydawniczą, obejmującą, oprócz wspomnianych wcześniej zaleceń żywienia zwierząt, czasopismo o zasięgu międzynarodowym Journal of Animal and Feed Sciences oraz cykl monografii naukowych.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP