Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Profesor Grzegorz Skrzypczak odznaczony medalem im. Szembeka | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Profesor Grzegorz Skrzypczak odznaczony medalem im. Szembeka

Pod koniec ubiegłego roku w Sali Ziemi MTP odbyła się jubileuszowa gala z okazji 20-lecia reaktywacji Wielkopolskiej Izby Rolniczej, której tradycja sięga początku XX wieku. Podczas spotkania, osobom zasłużonym na rzecz rolnictwa i rozwoju wielkopolskiej wsi, wręczono medaliony im. dr. Aleksandra hr. Szembeka.

Aleksander hr. Szembek był aktywnym działaczem społeczno-polityczno-gospodarczym. Między innymi w okresie tworzenia się Wszechnicy Piastowskiej, późniejszego Uniwersytetu Poznańskiego, postulował, aby na nowej uczelni uwzględniono w szerszym stopniu problematykę ekonomiczno-społeczną. W opracowanym memoriale dał podwaliny powołania na UP studiów rolniczo-leśnych.
Podczas uroczystej gali Wielkopolskiej Izby Rolniczej, medalem imienia tego wielce zasłużonego działacza, wyróżniono osoby, które współcześnie pracują na rzecz rozwoju rolnictwa i wsi wielkopolskiej. Wśród, osób zasługujących na tego rodzaju odznaczenie, znalazł się były rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak.