Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ptasi Azyl, czyli Centrum Kwarantanny i Rehabilitacji Ptaków | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ptasi Azyl, czyli Centrum Kwarantanny i Rehabilitacji Ptaków

Od 1marca 2017 r. w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, od godziny 8.00 do 21.00 w dni powszednie, niedziele i święta, będzie można leczyć i rehabilitować ranne, dzikie ptaki z terenu miasta Poznania. Jeśli znajdziemy poturbowanego ptaka czy porzucone pisklęta zaopiekują się nim specjaliści z Ptasiego Azylu.

W ostatnim dniu lutego br. JM Rektor, prof. Jan Pikul podpisał z dyrekcją Wydziału Gospodarki Komunalnej urzędu Miasta Poznania umowę, na podstawie której obsługa weterynaryjna UCMW przyjmować będzie zgłoszenia o rannych i porzuconych ptakach.

Każdego roku, w okresie lęgowym, zwłaszcza w parkach, zdarzają się częste przypadki np. porzuconych piskląt. Teraz będą mogły one trafić do specjalnie przygotowanych ptasich klatek, pod fachową opiekę lekarzy weterynarii.

Do tej pory ośrodkiem pn. Ptasi Azyl było poznańskie ZOO.
Od 1.03.2017 roku pomocy dzikim ptakom - karmienie, leczenie i udzielanie porad – przejmuje w Poznaniu Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej, przy ul. Szydłowskiej 43, pod numerem tel. 61 84 666-84.