Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility STATUETKA HONOROWEGO HIPOLITA CEGIELSKIEGO DLA REKTORA UPP PROF. JANA PIKULA | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

STATUETKA HONOROWEGO HIPOLITA CEGIELSKIEGO DLA REKTORA UPP PROF. JANA PIKULA

W sobotę, 26 maja 2018 roku, w Poznaniu, w Auli Lubrańskiego w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, podczas uroczystość Jubileuszu 20 lat istnienia i działalności Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego prof. dr hab. Jan Pikul, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymał statuetkę Honorowego Hipolita -  Godność ”Lidera Pracy Organicznej”.

Statuetka została przyznana przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Wyróżnienie wręczył prof. dr hab. Marian Gorynia, Przewodniczący Kapituły oraz dr Marian Król Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez poznańskie Towarzystwo od 2002 roku. Otrzymują je najlepsi liderzy czołowych branż i dziedzin polskiego życia gospodarczego, kulturalnego, naukowego oraz samorządowego. Statuetka symbolizuje nawiązanie do pozytywistycznej legendy XIX-wiecznego prekursora nowoczesnej gospodarki i kształtowania nowoczesnego społeczeństwa, Wielkopolanina - Hipolita Cegielskiego.

Rzecznik prasowy UPP