Studenckie Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Leśną Instytucją Roku 2018

Podczas XX posiedzenia Kapituły Przeglądu Leśniczego tytuł „Leśnej Instytucji Roku 2018” i „Dębową Statuetkę Przeglądu Leśniczego” otrzymało Studenckie Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wyróżniono je za blisko 100-letnią historię, bogatą w wiele znaczących wydarzeń o charakterze wydziałowym, uczelnianym, a także krajowym. W uzasadnieniu wskazano na kształtowanie aktywnych postaw u wielu roczników studentów, poprzez m.in. organizację obozów naukowych; pobudzanie aktywności społecznej studentów leśnictwa; zaangażowanie związane z upamiętnianiem historii Wydziału Leśnego i Koła Leśników; podnoszenie wiedzy zawodowej, w ramach działających kilkunastu sekcji; tworzenie pozytywnych warunków dla rozwoju studenckich talentów, co procentuje osiąganiem sukcesów zawodowych, naukowych i organizacyjnych; pełnienie roli rozpoznawalnej, solidnej i dobrej wizytówki poznańskiego Wydziału Leśnego.

Przewodniczący Kapituły

Władysław Kusiak