STUDENTKA UPP LAUREATKĄ KONKURSU „DIAMENT MEBLARSTWA 2019”

Znamy zwycięzców 13 edycji Konkursu „Diament Meblarstwa”, wśród laureatów znalazła się Zuzanna Klorek studentka kierunku Projektowanie mebli na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z firmą Idźczak Meble.

Wielofunkcyjny mebel do spania, przechowywania i pracy pod nazwą handlową SMART, stanowił przedmiot pracy dyplomowej Zuzanny Klorek, a następnie został poddany procesowi komercjalizacji, który przeprowadził zespół Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Nabywcą licencji na technologię w skład, której wchodzi nagrodzony wzór przemysłowy została firma Idźczak Meble.

Konkurs "Diament Meblarstwa" organizowany jest od 2006 r. Ma na celu wyłonienie najlepszych produktów w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności. W tegorocznej edycji blisko 90 podmiotów zgłosiło prawie 130 produkty. Wyboru zwycięzców dokonało specjalnie powołane jury, które aktualnie liczy ok. 100 osób, a w jego skład wchodzą architekci, projektanci wnętrz, jak również designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Kapituła brała pod uwagę wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne oraz funkcjonalność i ergonomię, a także ogólną prezencję zgłoszonych produktów. Organizatorami konkursu są: Wydawnictwo meble.pl sp. z o.o. oraz Meble.pl SA.

Więcej informacji na temat laureatów konkursu można znaleźć tutaj.

Iwona Cieślik
rzecznik prasowy UPP