Sukces Akademickiego Chóru Coro da Camera

Podczas zeszłotygodniowego pobytu na VII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Canco Mediterrania 2018”, który miał miejsce w dniach 11-15 września w Lloret de Mar w Hiszpanii, Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zdobył aż cztery dyplomy: dwa złote i dwa srebrne!

Międzynarodowe Jury przyznało chórowi Złoty Dyplom w kategorii muzyki sakralnej oraz w kategorii muzyki pop. Dyplomami Srebrnymi nagrodzono występ chóru w kategorii muzyki katalońskiej oraz w kategorii twórczość Pau Casalsa. Tym samym zespół wywalczył nagrody w każdej kategorii muzycznej, do której się zgłosił.

Dodatkowym wyróżnieniem dla Chóru Akademickiego UP był udział w prestiżowym koncercie polskich chórów, związanym z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Koncert odbył się 13 września w Katedrze Św. Eulalii w Barcelonie, pod honorowym patronatem Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie oraz Ambasady RP w Madrycie.

Ze względu na wysoki poziom koncertu konkursowego, Chór CORO DA CAMERA zaproszony został do udziału w kolejnym trudnym, międzynarodowym konkursie chóralnym- tym razem do St. Petersburga!