Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Sukces studentów Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Sukces studentów Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP

10 października 2019 roku w poznańskiej Concordia Design odbyło się Śniadanie prasowe promujące rezultaty wdrażania Planu Działań projektu EcoWaste4Food, w którym uczestniczy Uczelnia. Gospodarzem śniadania prasowego był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski, który wręczył nagrody w Konkursie dla studentów na spot/film promujący działania przeciw marnotrawieniu żywności. Laureatom zostały przyznane nagrody pieniężne, a symboliczne czeki wręczył Wicemarszałek Grabowski i Monika Paczyńska– Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWW. Jednym z nagrodzonych laureatów była Karolina Barska, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, tytuł spotu: EkoEgzystencja, która zajęła III miejsce i otrzymała nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

W drugiej części spotkania z przedstawicielami mediów studenci naszej uczelni zaprezentowali 16 nowych produktów testowych (artykułów spożywczych), do produkcji których wykorzystane zostały produkty uboczne przemysłu rolno-spożywczego. Jest to wynik prac wielkopolskich studentów pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Gramzy-Michałowskiej, Kierownika Katedry Technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu we współpracy z członkami Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. W ramach warsztatów opracowano innowacyjne receptury wyrobów piekarniczych, przetworów warzywnych i owocowych, w tym m.in. pasztety, hummus, musy owocowe, ser smażony oraz pieczywo cukiernicze i wytrawne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

Anna Gramza-Michałowska