Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Szczególne i sentymentalne spotkanie | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Szczególne i sentymentalne spotkanie

Tradycyjnie, w przededniu nowego roku akademickiego, kierownictwo Uniwersytetu spotyka się z pracownikami, którzy z racji wieku, po wielu latach pracy w uczelni, przechodzą  - jak to się potocznie mówi – na zasłużoną emeryturę.

Tak też było w miniony poniedziałek, 25 września. W Kolegium Rungego JM Rektor Uniwersytetu wraz z prorektorami  i dziekanami, podejmował 62  byłych już pracowników – 31 nauczycieli akademickich (12 profesorów tytularnych), 8 pracowników inżynieryjno – technicznych, 10 administracyjnych, 2 osoby z działu bibliotecznego i 11 osób pracujących dotąd w dziale obsługi.

 

JM Rektor, przybyłym na spotkanie, w serdecznych słowach podziękował  za przepracowane lata pracy. - Każdy z Was, drodzy Państwo - powiedział Rektor, prof. Jan Pikul -  na każdym stanowisku budował rangę Uniwersytetu, a dzisiejsze spotkanie jest okazją do sentymentalnego spojrzenia wstecz. Niech ten dzień będzie dniem  poczucia dobrze spełnionego obowiązku wobec  naszej uczelni. Dziękuję za wieloletnią, zaangażowaną pracę zawodową wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności w dalszym życiu osobistym, przede wszystkim zdrowia.

 

Miłym akcentem było wręczenie przez Rektora każdemu odchodzącemu w 2017 roku na emeryturę pracownikowi listu z indywidulanym wpisem -  podziękowaniem wraz z upominkiem książką pt. „Jan Bogumił Sokołowski – życie i twórczość”, autorstwa Magdaleny Wrońskiej i Andrzeja Bereszyńskiego.

 

Rzecznik prasowy UPP

WYDZIAŁY